(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-TMC88CM');

Ubezpieczenia Turystyczne

 

Podstawą każdej dobrze zaplanowanej wycieczki jest plan awaryjny, na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, zachorowania, pobytu w szpitalu, czy zgubienia bagażu.

Ubezpieczenia turystyczne to gwarancja uzyskania niezbędnej pomocy dla Ciebie i Twoich bliskich w nawet najbardziej kryzysowych sytuacjach.

Ubezpieczenia turystyczne to m.in. pokrycie kosztów leczenia szpitalnego, w tym badań, zabiegów i operacji, a nawet transport medyczny.

Co obejmują ubezpieczenia turystyczne?

Ubezpieczenia turystyczne zapewniają Ci ochronę w sytuacji, gdy:

 • Będziesz potrzebować leczenia za granicą (np., jeśli zachorujesz i niezbędna będzie wizyta u lekarza lub hospitalizacja);
 • Będziesz potrzebować transportu do Polski (np. jeśli Twój stan nie pozwoli Ci kontynuować podróży);
 • Uszkodzisz jakiś element wyposażenia pokoju hotelowego lub wyrządzisz szkodę osobom trzecim;
 • Ulegniesz wypadkowi;
 • Twój bagaż zostanie skradziony lub uszkodzony.

Rodzaje ubezpieczeń turystycznych

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia
 • Ubezpieczenie NNW
 • Ubezpieczenie bagażu
 • Assistance
 • OC w życiu prywatnym

Kiedy możesz skorzystać z ubezpieczeń turystycznych?

Z ubezpieczenia turystycznego możesz skorzystać zarówno podczas podróży prywatnej (np. kiedy wybierasz się na wymarzony urlop), ale i podczas podróży służbowej (np. kiedy zostajesz wysłany w delegację).

Mówiąc inaczej, niezależnie od tego, czy podróż ma charakter turystyczny, czy służbowy, ubezpieczenie turystyczne zapewni Ci nieustanną opiekę.

Inne ubezpieczenia w naszej ofercie

FAQ

Znajdziesz je u naszych przedstawicieli, w placówkach ASF Premium. Nasi doświadczeni doradcy przygotują Ci oferty z kilku towarzystw i pomogą wybrać najlepszą dla Ciebie opcję.

Ubezpieczenia turystyczne możesz także wykupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na stronę chronie.pl, zaznaczyć jaki zakres ochrony Cię interesuje i uzupełnić krótki formularz. Po dokonaniu płatności, na e-maila otrzymasz Twoją polisę.

Tak, ubezpieczenia turystyczne możesz wykupywać, będąc już w trakcie podróży lub po dotarciu do celu. Musisz jednak pamiętać, że będzie Cię obowiązywać kilkudniowy okres karencji, tj. od zawarcia polisy musi (w zależności od towarzystwa) upłynąć kilka dni.

Dokonując zakupu ubezpieczeń turystycznych, sam decydujesz, od kiedy chcesz być objęty ochroną. Może to nastąpić nie wcześniej niż od dnia następującego po zakupieniu polisy. Kupując ubezpieczenie dziś, ochroną możesz być objęty najwcześniej od jutra.

Tak, jest to możliwe. Wymaga jednak zakupienia dodatkowych opcji, które nieco zwiększają wysokość składki. Są to jednak niezbędne dodatki, bez których towarzystwo nie będzie mogło potem pokryć kosztów związanych z leczeniem tej choroby.

Oferta wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu
ERGO Hestia, ASF Premium
MTU, ASF Premium
You Can Drive, ASF Premium
Generali, ASF Premium
Proama, ASF Premium
Wiener, ASF Premium
Warta, ASF Premium
HDI, ASF Premium
PZU, ASF Premium
Allianz, ASF Premium
InterRisk, ASF Premium,
Link4, ASF Premium
TUZ, ASF Premium
Compensa, ASF Premium
Uniqa, ASF Premium
Balcia, ASF Premium
AVIVA, ASF Premium
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, ASF Premium
InterRisk, ASF Premium
Open Life, ASF Premium
Signal Iduan, ASF Premium