(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-TMC88CM');

Ubezpieczenia na Życie

 

Ubezpieczenia na życie zapewniają wypłatę odszkodowania w sytuacji nieszczęśliwego wypadku, uszczerbku na zdrowiu, niezdolności do pracy czy choroby. W przypadku zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym dla osoby ubezpieczonej trafia ono do osób uposażonych, tj. wskazanych w umowie.

Ubezpieczenia na życie mogą nie tylko chronić Ciebie i Twoich bliskich od skutków zdarzeń losowych – mogą także mieć opcję długoterminowego oszczędzania lub inwestowania.

Rodzaje ubezpieczeń na życie

PRODUKTY INDYWIDUALNE
 • Ubezpieczenia
  na życie
 • Ubezpieczenia Zdrowotne
PRODUKTY GRUPOWE
 • Dla klientów indywidualnych
 • Dla Klientów grupowych (ubezpieczenia pracownicze)

Czym różnią się ubezpieczenia na życie?

Decyzja o zakupie ubezpieczenia na życie nie jest łatwa. Każde towarzystwo posiada w swojej ofercie podobne produkty, które czasami różnią się niuansami, a czasami różnice są znaczące. Na co zatem zwrócić uwagę przy zakupie takiej polisy?

Na pewno na sumę ubezpieczenia i zakres ochrony. Warto także wziąć pod uwagę liczbę ubezpieczonych osób, na ile czasu zawierana jest umowa, wysokość i przeznaczenie składki oraz wiek ubezpieczonego.

Ubezpieczyć możesz tylko siebie, ale możesz także objąć ochroną Twoich najbliższych – partnera, dzieci i rodziców. Polisy indywidualne są dedykowane dla maksymalnie 10 osób. Polisy grupowe umożliwiają ubezpieczenie nawet wszystkich pracowników jednej firmy.

Inne ubezpieczenia w naszej ofercie

FAQ

Wysokość składki w przypadku ubezpieczenia na życie zależy od kilku czynników. Wpływ na nią mają przede wszystkim takie elementy jak: stan zdrowia, suma ubezpieczenia (kwota potencjalnego odszkodowania), liczba dodatkowych elementów. Składka zależy także od wieku i liczby ubezpieczonych, rodzaju polisy i jej charakteru.

Opłatę za ubezpieczenia życiowe uiszcza się raz na miesiąc, raz na kwartał, raz na pół roku lub raz na rok. Zawierając umowę sam decydujesz, z jaką częstotliwością będziesz opłacać składki. Oczywiście w każdej chwili możesz dokonać zmiany.

Ubezpieczenia na życie zawiera się na minimum 12 miesięcy. Po upływie tego czasu polisa jest automatycznie odnawiana na taki sam okres. Może on także zależeć od rodzaju polisy:

 • Ubezpieczenia bezterminowe wygasają w momencie zgonu ubezpieczonego,
 • Ubezpieczenia dla pracowników obejmują ich ochroną przez cały okres zatrudnienia w danej firmie,
 • Ubezpieczenia NNW chronią ubezpieczonego przez równo 12 miesięcy od dnia zakupu,
 • Ubezpieczenia o charakterze inwestycyjnym lub oszczędnościowym odnawia się co 5 – 10 lat.

Nie jest to obligatoryjne. Warto jednak o tym pamiętać, ponieważ w przypadku niewskazania takiej osoby, odszkodowanie otrzymają członkowie rodziny: małżonkowie, dzieci, wnuki, rodzice, rodzeństwo i ich dzieci.

Jedną polisą można objąć nawet 10 osób, pod warunkiem, że wszystkie należą do tego samego gospodarstwa domowego. W tym gronie mogą się znaleźć, np. współmałżonkowie, partnerzy, rodzice, dzieci, teściowie i dziadkowie.

Każda z wymienionych osób może mieć inny zakres ochrony, dobrany odpowiednio do zapotrzebowania, a może być także dołączona do polisy rodzinnej.

Ograniczenia wiekowe zawsze znajdują się w umowie i dokumencie OWU, który każdy ubezpieczony powinien przeczytać. Minimalnym wiekiem do zawarcia umowy jest oczywiście 18 lat, a maksymalnym 70 lat. Jeśli zaś chodzi o zakończenie okresu ochrony, maksymalny wiek to 80 lat lub bez ograniczeń w przypadku polis dożywotnich.

Okres ochrony może być nieco inny dla umów dodatkowych. Uwzględniając zwiększone ryzyko np. zawału serca, może on być skrócony.

Wystarczy, że skontaktujesz się z jedną z naszych placówek. Nasz doradca dokładnie przeanalizuje Twoje potrzeby i przedstawi Ci oferty z kilku towarzystw oraz pomoże dokonać wyboru najkorzystniejszej dla Ciebie opcji.

Oferta wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu
ERGO Hestia, ASF Premium
MTU, ASF Premium
You Can Drive, ASF Premium
Generali, ASF Premium
Proama, ASF Premium
Wiener, ASF Premium
Warta, ASF Premium
HDI, ASF Premium
PZU, ASF Premium
Allianz, ASF Premium
InterRisk, ASF Premium,
Link4, ASF Premium
TUZ, ASF Premium
Compensa, ASF Premium
Uniqa, ASF Premium
Balcia, ASF Premium
AVIVA, ASF Premium
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, ASF Premium
InterRisk, ASF Premium
Open Life, ASF Premium
Signal Iduan, ASF Premium