(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-TMC88CM');

Ubezpieczenia Majątkowe

 

Są to produkty, które kompensują skutki zdarzeń losowych, wpływających na straty w majątku. Do powyższych zdarzeń należeć mogą na przykład pożar, kradzież, powódź, zalanie, etc.

Mówiąc inaczej, ubezpieczenia majątkowe dotyczyć mogą mienia lub odpowiedzialności cywilnej za wyrządzone osobom trzecim szkody. Ich celem jest zrekompensowanie strat materialnych powstałych w wyniku działania żywiołów lub człowieka.

Biorąc pod uwagę przedmiot ubezpieczenia i rodzaje ryzyka, wyróżniamy kilka rodzajów ubezpieczeń majątkowych.

Rodzaje ubezpieczeń majątkowych

  • Ubezpieczenie mieszkania i domu
  • Home Assistance
  • OC w życiu prywatnym

Czy ubezpieczenie majątkowe jest obowiązkowe?

To zależy od sytuacji. Bardzo częstą praktyką, spotykaną w bankach przy kredytach hipotecznych, jest wymaganie od kredytobiorcy ubezpieczenia nieruchomości. Żaden bank nie może narzucić Ci decyzji zakupowej dotyczącej jakiegokolwiek ubezpieczenia majątkowego. Może natomiast uzależnić decyzję kredytową od zakupu przez Ciebie odpowiedniej polisy.

Inne ubezpieczenia w naszej ofercie

FAQ

Znajdziesz je w każdej z naszych placówek. Doświadczeni doradcy przedstawią Ci oferty z kilku towarzystw ubezpieczeniowych i pomogą dokonać najkorzystniejszego dla Ciebie wyboru.

Koszt ubezpieczeń majątkowych zależy oczywiście od kwoty, na jaką ubezpieczysz swój majątek – im wyższa kwota, tym oczywiście składka także będzie rosnąć. Kwota na polisie nie może na pewno przekraczać realnej wartości ubezpieczanej nieruchomości. W przypadku szkody całkowitej otrzymasz odszkodowanie w wysokości kwoty, na jaką się ubezpieczyłeś.

Suma ubezpieczenia jest wyliczana indywidualnie dla murów, elementów ruchomych, nieruchomych oraz dla OC w życiu prywatnym.

W ramach polisy możesz objąć ochroną nie tylko mury i elementy stałe Twojego budynku lub lokalu mieszkalnego. Ubezpieczenia majątkowe dotyczą także pomieszczeń przynależnych, takich jak np. piwnica, garaż, altana, wiata, budynek gospodarczy czy balkon i przedmioty znajdujące się na nim.

W ramach ubezpieczeń majątkowych możesz także chronić domy letniskowe, domy w budowie, a nawet nagrobki czy zwierzęta zaliczane do ruchomości domowych.

Ubezpieczenie gwarantuje Ci wypłatę odszkodowania w przypadku zdarzeń losowych, działania żywiołów (pożar, uderzenie pioruna, powódź, zalanie, huragan) czy osób trzecich (akty wandalizmu, włamanie, kradzież).

Ubezpieczenia majątkowe są dosyć elastyczne – możemy na polisie zawrzeć szereg odpowiednich dodatków. Łatwo jest dopasować ją do Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą w jednej z naszych placówek.

Oferta wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu
ERGO Hestia, ASF Premium
MTU, ASF Premium
You Can Drive, ASF Premium
Generali, ASF Premium
Proama, ASF Premium
Wiener, ASF Premium
Warta, ASF Premium
HDI, ASF Premium
PZU, ASF Premium
Allianz, ASF Premium
InterRisk,  ASF Premium,
Link4, ASF Premium
TUZ, ASF Premium
Compensa, ASF Premium
Uniqa, ASF Premium
Balcia, ASF Premium
AVIVA, ASF Premium
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, ASF Premium
InterRisk, ASF Premium
Open Life, ASF Premium
Signal Iduan, ASF Premium