(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-TMC88CM');

Ubezpieczenia Komunikacyjne

 

Są to produkty obejmujące ochroną pojazdy mechaniczne. Konieczność posiadania ubezpieczenia komunikacyjnego regulują przepisy. Zgodnie z polskim prawem, każdy właściciel samochodu musi posiadać ubezpieczenie OC. Pozostałe ubezpieczenia komunikacyjne nie są obowiązkowe – o ich zakupie kierowcy decydują samodzielnie.

Warto jednak pomyśleć o dodatkowej formie ochrony, a możliwości jest naprawdę dużo. Łatwo pogubić się we wszystkich możliwych opcjach, dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego Agenta.

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych

  • OC
  • AC
  • Assistance
  • NNW
  • Dodatkowe

Czym różnią się ubezpieczenia komunikacyjne?

Poszczególne rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych różnią się przede wszystkim zakresem ochrony oraz tym czy są obowiązkowe, czy dobrowolne. Na pewno warto mieć wiedzę na temat tego, kiedy mogą być Ci potrzebne i w jakich sytuacjach możesz z nich skorzystać.
Dokładny zakres danego ubezpieczenia znajdziesz w dokumencie o nazwie Ogólne Warunki Umowy (OWU).

Inne ubezpieczenia w naszej ofercie

Kup ubezpieczenie online

Assistance Samochodowy

Assistance
Samochodowy

Assistance Motocyklowy

Assistance
Motocyklowy

Ubezpieczenie Bądź Mobilny!

Ubezpieczenie
Bądź Mobilny!

FAQ

Ubezpieczenia komunikacyjne kupisz zarówno u przedstawiciela konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, jak i u agenta reprezentującego multiagencję. W multiagencjach znajdziesz oferty kilku towarzystw w jednym miejscu.

Do obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych należy jedynie OC (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej). Pozostałe kategorie nie są obligatoryjne i to właściciel pojazdu decyduje o tym, czy chce dokonać ich zakupu. Dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne to AC, Assistance, NNW i inne.

Najprostszym sposobem na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego jest wybranie kilku najtańszych ofert, porównanie ich OWU, tj. Ogólnych Warunków Umowy, a następnie wybranie tej polisy, która w najniższej cenie ma najszerszy zakres.

Jeśli potrzebujesz pomocy, udzieli Ci jej z pewnością jeden z naszych agentów. Znajdź placówkę najbliżej Ciebie.

Oferta wielu ubezpieczycieli w jednym miejscu
ERGO Hestia, ASF Premium
MTU, ASF Premium
You Can Drive, ASF Premium
Generali, ASF Premium
Proama, ASF Premium
Wiener, ASF Premium
Warta, ASF Premium
HDI, ASF Premium
PZU, ASF Premium
Allianz, ASF Premium
InterRisk,  ASF Premium,
Link4, ASF Premium
TUZ, ASF Premium
Compensa, ASF Premium
Uniqa, ASF Premium
Balcia, ASF Premium
AVIVA, ASF Premium
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, ASF Premium
InterRisk, ASF Premium
Open Life, ASF Premium
Signal Iduan, ASF Premium